1403/3/27
گوشی‌های سری آیفون 14

 هرچه به معرفی نسل بعدی آیفون‌ها نزدیکتر می‌شویم، اطلاعات بیشتری درباره آن‌ها در اختیارمان قرار می‌گیرد و حالا طبق جدیدترین گزارش، ظاهرا اپل می‌خواهد تمام گوشی‌های سری آیفون 14 را به 6 گیگابایت رم مجهز کند، اما نوع رم آن‌ها متفاوت خواهد بود.

 

طبق گزارش شرکت تحقیقاتی تایوانی «ترندفورس»، اگرچه تمام آیفون‌های آینده به 6 گیگابایت رم مجهز می‌شوند، اما مدل‌های پرو آیفون 14 رم سریع‌تر و کم‌مصرف‌تر LPDDR5 خواهند داشت. این در حالی است که مدل استاندارد و مکس به رم از نوع LPDDR4X مجهز می‌شوند.

 

افزایش رم سری آیفون 14

اگر گزارش اخیر صحت داشته باشد، نه تنها اپل میزان رم تمام گوشی‌های آینده‌اش را یکسان می‌کند، بلکه برای مدل‌های پرو به سراغ رم پیشرفته‌تری هم می‌رود. رم گوشی‌های سری آیفون 13 به شرح زیر است:

 

آیفون 13 مینی: 4 گیگابایت رم LPDDR4X

آیفون 13: 4 گیگابایت رم LPDDR4X

آیفون 13 پرو: 6 گیگابایت رم LPDDR4X

آیفون 13 پرو مکس: 6 گیگابایت رم LPDDR4X

اما انتظار می‌رود میزان و نوع رم گوشی‌های آینده اپل به شرح زیر باشد:

 آیفون 14: 6 گیگابایت رم LPDDR4X

آیفون 14 مکس: 6 گیگابایت رم LPDDR4X

آیفون 14 پرو: 6 گیگابایت رم LPDDR5

آیفون 14 پرو مکس: 6 گیگابایت رم LPDDR5

اطلاعات این گزارش در راستای گفته‌های تحلیلگر مطرح محصولات اپل، «مینگ-چی کو» قرار دارد. این منبع هم گفته بود که اپل برای مدل‌های استاندارد و مکس از 6 گیگابایت رم استفاده می‌کند و برای مدل‌های پرو به سراغ رم LPDDR5 می‌رود.

 

ترندفورس در گزارش خود همچنین پیش‌بینی کرده که مدل‌های پرو در نسخه پایه 256 گیگابایت حافظه داخلی داشته باشند که دو برابر نسل کنونی است. همچنین ظاهرا در بالاترین نسخه مدل‌های پرو با 1 ترابایت حافظه داخلی روبه‌رو می‌شویم. البته نمی‌توان بطور کامل به این اطلاعات اعتماد کرد.همچنین طبق جدولی که از سوی ترندفورس منتشر شده، اپل برای مدل‌های پرو به سراغ تراشه جدید A16 می‌رود که ظاهرا با لیتوگرافی 4 نانومتری TSMC به تولید می‌رسد. با این حال مدل‌های استاندارد و مکس همچنان تراشه A15 خواهند داشت.

 

از سایر اطلاعات این جدول می‌توان به استفاده از دوربین اصلی 48 مگاپیکسلی در مدل‌های پرو و همچنین بدنه فولادی در آن‌ها اشاره کرد. همچنین اندازه نمایشگر نسبت به نسل قبلی تغییری نخواهد داشت، با این حال مدل مکس با پنل 6.7 اینچی جایگزین مدل مینی خواهد شد.

نظرات

ثبت نظر