1403/3/27
.قوانین و مقررات

 
ماده ۱- طرفین قرارداد 
۱۱- این قرارداد در تاریخ فوق فيمابین شرکت پویا تجارت دنیای روز به شماره ثبت 50489 و شناسه ملی ۱۴۰۰8794745 و شماره اقتصادی ۴۱۱651955587 ثبت شده در اداره ثبت شرکت‌ها و مؤسسات غیر تجاری به نشانی اهواز، سی‌متری، خیابان شریعتی، خیابان غفاری، ساختمان آریا، طبقه اول، واحد 3، پلاک 359 با نمایندگی آقای امین کریمی به عنوان مدیرعامل که به تائید خریدار رسیده و از این پس در این قرارداد «فروشنده» نامیده می‌شود از یک طرف و شخص حقیقی یا حقوقی که این متن اینترنتی را تأیید می‌کند از طرف دیگر، بر اساس مفاد مواد ۱۰، ۱۹۰، ۳۳۸ و ۳۳۹ قانون مدنی منعقد گردید و طرفین متعهد به اجرای مفاد آن می‌باشند. 
تبصره: طرفین متعهد هستند در صورت هر گونه تغییر در آدرس، این مطلب را به اطلاع طرف دیگر رسانده و در غیر اینصورت در این ماده به عنوان آدرس معتبر و قراردادی شناخته می‌شود.
ماده ۲- موضوع قرارداد 
1-2- موضوع این قرارداد عبارت است از عرضه و فروش گوشی‌های تلفن‌های همراه توسط فروشنده پس از دریافت سفارش از خریدار بصورت آنلاین و از طریق فروشگاه اینترنتی پویاتیک به نشانی www.Pouyatick.ir، البته در صورت موجودی فروشنده در زمان سفارش خریدار.
ماده ۳- مدت قرارداد 
1-3- مدت این قرارداد از تاریخ فوق به مدت 3 سال یعنی از تأیید اینترنتی می‌باشد. در صورت توافق طرفین این قرارداد قابل تمدید خواهد بود.
ماده ۴- مبلغ قرارداد 
1-4- پس از سفارش کالاها توسط خریدار به صورت آنلاین در سایت پویا تجارت، با توجه به موجودی فروشنده، مبالغ کالاها با صدور فاکتور به ایشان اعلام می‌گردد. بدیهی است عرضه کالاها و قیمت آن‌ها وابسته به شرایط روز سفارش بوده و در اختیار فروشنده می‌باشد. بدیهی است که خریدار باید پس از طی مراحل خرید بصورت آنلاین، اقدام به پرداخت و تسویه فاکتور خریداری شده نماید. 
تبصره ۱: به قیمت کالاها عوارض و مالیات برارزش افزوده اضافه خواهد شد و خریدار موظف به پرداخت آن می‌باشد.
ماده ۵- نحوه اجرای قرارداد 
1-5- چنانچه در طول مدت این قرارداد، فروشنده تمایل به فروش گوشی تلفن همراه به خریدار داشته باشد، با ارائه لیست مشخصات کامل کالای مذکور و درج قیمت نقدی در سایت و بصورت آنلاین با صدور فاکتور رسمی‌در هر پارت جداگانه، معامله قابل انجام می‌گردد. بدیهی است عرضه کالاها وابسته به شرایط روز معامله بوده و در اختیار فروشنده می‌باشد. 
2-5- مبلغ کالای ارائه شده در هر پارت طبق ضوابط و مقررات قیمت‌گذاری کالاهای وارداتی مصوب 30/6/89 هیئت تعیین و تثبیت قیمت‌ها، اعلام شده از سوی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان به صورت قیمت فروش درب انبار، در زمان ثبت سفارش به صورت آنلاین به خریدار اعلام خواهد شد.
 
3-5 بهای مورد معامله که برای هر پارت کالا طى فاکتور به صورت جداگانه اعلام می‌گردد، قیمت کالاها در زمان انجام معامله و ثبت سفارش در فروشگاه اینترنتی پویا تجارت قطعی بوده و تحت هیچ عنوان اعم از نوسانات نرخ ارز، افزایش کاهش هزینه‌های گمرگی، تحریم، تغییر قیمت‌های آنی فروشنده و یا هر عنوان دیگر قابل افزایش یا کاهش نمی‌باشد. 
4-5 به منظور تنظیم بازار و رسیدن کالا با قیمت مصوب در سامانه 124.ir، برچسب قیمت فروش به مصرف‌کننده با احتساب ارزش افزوده، توسط فروشنده بر روی جعبه تمامی‌کالاها الصاق می‌گردد و خریدار حق هیچگونه دخل و تصرفی، تغییر قیمت، مخدوش، پاک کردن و یا کندن برچسب قیمت را ندارد. 
5-5 طرفین تاکید می‌نمایند که در این قرارداد، واسطه‌ای وجود نداشته و حق دلالی یا کمیسیون و یا نظایر آن پرداخت و با دریافت نخواهد شد. 
6-5 خریدار به موجب امضا ذیل این قرارداد به فروشنده اختیار می‌دهد بر اساس شرایط روز ارسال نسبت به انتخاب مناسب‌ترین شرکت حمل اقدام نماید. شرح قیمت ارسال بر اساس مقصد حمل در وبسایت شرکت فروشنده موجود می‌باشد. 
7-5 مسئولیت فروشنده در خصوص کالا درب انبار شرکت واقع در اهواز، خیابان غفاری، پلاک 359 خاتمه می‌یابد. از لحظه خروج کالا از انبار فروشنده کلیه مسئولیت‌ها به عهده‌ی خریدار می‌باشد. مدارک حمل نیز به نام خریدار صادر و هزینه حمل به عهده‌ی خریدار می‌باشد.
ماده ۶- دوره تضمین 
1-6 کلیه کالاهای موضوع قرارداد طبق قوانین و ضوابط، مشمول گارانتی ۱۸ ماهه می‌باشد و به هنگام تحویل کالاها به خریدار، کارت گارانتی برای هر کالا به ایشان تحویل می‌گردد. 
تبصره ۱: طبق قوانین و ضوابط سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان (آئين نامه خدمات پس از فروش)، فروشنده قوانین و مقررات مربوط به خدمات پس از فروش بر روی کالاها را به خریدار اعلام نموده است.
ماده ۷- تعهدات خریدار 
1-7- با عنایت به بند ۸۸ از جدول آئین نامه و ضوابط استفاده از ضرایب عمده‌فروشی و خرده‌فروشی کالا مصوبه 15/6/1385 کمیسیون هیئت عالی نظارت مرکز اصناف و بازرگانان ایران، خریدار خرده فروش متعهد است صرفا با اضافه نمودن ۷ درصد سود، و در صورت عمده‌فروشی نهایتا متعهد است صرفا با اضافه نمودن ۳ درصد سود به مبلغ پرداخت شده، نسبت به فروش کالاهای موضوع قرارداد اقدام نماید. در غیر این صورت و وقوع هرگونه تخلف احتمالی در قیمت‌گذاری، عرضه و توزیع کالا توسط خریدار، فروشنده هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت. بدیهی است در صورت عدم رعایت شرایط مزبور، خریدار، علاوه بر تامین کلیه خسارات وارده به فروشنده که از سوی اشخاص و یا مراجع صنفی و نظارتی تعیین می‌شود، راسا در مقابل مراجع ذیربط پاسخگو خواهد بود. 
2-7- خریدار متعهد است در راستای احترام به حقوق مصرف‌کننده و همچنین رعایت اعتبار فروشنده، کلیه کالاهای موضوع قرارداد را بر اساس نظام توزیع عادلانه کالا و با قیمت مجاز و تعیین شده از سوی مراجع ذیربط، خصوصا سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان، در صورت عمده فروشی، صرفا از طریق فروشگاه‌های خرده فروش به فروش برساند و همچنین به عمده فروشان دیگر واگذار ننماید و در صورت خرده‌فروشی صرفا به مصرف‌کننده نهایی به فروش رساند و همچنین به عمده فروشان و یا خردهفروشان دیگر واگذار نماید. در غیر این صورت و احيانا ارتکاب هرگونه تخلف در عرضه کالا، خریدار در مقابل ذینفع و مراجع قانونی، مسئول و پاسخگو بوده و فروشنده می تواند از فروش کالاها خودداری نموده و ايضا خریدار باید خسارات وارده به فروشنده و مشتریان و سازمان‌های ذینفع را جبران نماید.
3-7- خریدار در صورت عمده‌فروشی موظف است کالای موضوع قرارداد را فقط به فروشگاه‌های معبتر دارای جواز کسب در زمینه خرید و فروش موبایل و یا شرکت‌های مجاز به خرید و فروش موبایل، و با صدور فاکتور رسمی، به فروش برساند. در غیر این صورت و فروش به فروشگاه‌های بدون جواز کسب و یا شرکت‌های غیر مجاز، خریدار عمده فروش در مقابل ذینفع و یا مراجع قانونی پاسخگو خواهد بود. همچنین خریدار در صورت خرده‌فروشی موظف است کالای موضوع قرارداد را یا از طریق فروشگاه مجازی خود و یا در محل فروشگاه خود، مستقیماً به مصرف‌کننده نهایی به فروش رساند. 
 
 
4-7- خریدار با دریافت کد فعال سازی طرح ریجستری کالای خریداری شده که به صورت مخفی بر روی کارت گارانتی و برای مصرف‌کننده نهائی درج گردیده است، متعهد می‌گردد تا در صورت سوء استفاده احتمالی افراد سود جو از این کد فعال سازی، در مقابل مصرف‌کننده نهائی زیان دیده، مسئول باشد و در صورت درخواست مصرف‌کننده نهایی مبنی بر غیرقابل استفاده بودن و فعال نشدن کالای خریداری شده، نسبت به ارائه کالای جایگزین اقدام نماید.
5-7- خریدار موظف است که در قبال فروش کالای موضوع قرارداد، جهت اطمینان از رعایت ضوابط قیمت‌گذاری سازمان حمایت، چنانچه سازمان مربوطه و یا هر کدام از ارگانهای دولتی و مراجع قضایی، مدارک فروش و یا سایر مدارک مربوط به کالاهای موضوع قرارداد را از فروشنده در خواست نمایند، نسبت به ارائه کلیه مدارک مزبور به فروشنده و یا مراجع مذکور اقدام عاجل نماید 
6-7- خریدار متعهد می‌گردد تمام حقوق دولتی از جمله عوارض، مالیات، بیمه و هر هزینه دولتی دیگر را حسب مورد بر طبق قوانین جاری کشور پرداخت نماید. بدیهی است مالیات بر ارزش افزوده بر اساس نرخ‌های تعیین شده توسط سازمان امور مالیاتی در فاکتورهای رسمی صادره توسط فروشنده لحاظ می‌گردد و خریدار موظف به رعایت و پرداخت آن می‌باشد. به عبارت دیگر در صورت تغییر نرخ‌های ارزش افزوده در هر زمان توسط سازمان امور مالیاتی، نرخ‌های جدید اعمال و خریدار حق هیچگونه اعتراضی نخواهد داشت. 
تبصره ۱: فروشنده مکلف است که کلیه مبادلات و معاملات خود را طبق ماده ۱۶۹ قانون مالیات‌های مستقیم به دارایی گزارش نموده و خریدار از این بابت هیچگونه اعتراضی نخواهد داشت. 
تبصره ۲: فروشنده می تواند بر اساس درخواست سازمان‌ها و دوایر ذینفع دولتی و قضائی، فاکتورهای فروش به همراه جزئیات آن از نظر مبلغی، تعدادی، نوع کالا و تاریخ را به ایشان اعلام نماید. 
۷-۷- استفاده از نام، علامت تجاری و امکانات تبلیغاتی فروشنده بدون اجازه کتبی از ایشان ممنوع است 
8-7- صورت حساب‌های صادره توسط فروشنده در طول مدت قرارداد بر اساس خریدهای انجام شده از طریق فروشگاه اینترنتی پویاتیک، توسط شرکت پویا تجارت دنیای روز صادر خواهد گردید. 
9-7- تغییر و اصلاح مفاد این قرارداد صرفاً با موافقت کتبی طرفین امکان پذیر می‌باشد. 
10-7- خریدار موظف است کد نقش سامانه جامع تجارت خود را در اختیار فروشنده قرار داده و تمامی فاکتورها در سامانه جامع تجارت ثبت می‌گردد و خریدار موظف به رعایت قوانین اجرایی طرح می‌باشد، ضمناً لازم به ذکر است با توجه به اینکه در طرح افق، شرکت (طرف اول) ملزم به رعایت قوانین ابلاغی در سامانه جامع تجارت و همتا می‌باشد، در این راستا طرف دوم (خریدار) نیز ملزم به رعایت قوانین و دستورالعمل‌های مراجع مذکور بوده و در صورتیکه نسبت به ثبت، تایید و اعمال قانونی مندرج در قرارداد در این خصوص اقدام ننماید، طرف اول هیچگونه مسئولیتی در قبال مراجع قضایی و نهادهای دولتی و اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر ندارد و طرف دوم باید پاسخگوی استنکاف عمل خود باشد. بدیهی است ورود هرگونه خسارت اعم از هزینه‌های دادرسی و غیره که برطرف اول بار گردد، بر عهده طرف دوم مستنکف) خواهد بود. 
ماده ۸- کسور قانونی 
با توجه به اینکه قرارداد مربوطه، از نوع فروش کالا توسط فروشنده می‌باشد، هیچگونه بیمه و مالیات به جز عوارض و مالیات بر ارزش افزوده به آن تعلق نخواهد گرفت. 
ماده ۹- فسخ قرارداد 
1-9- در صورتی که فروشنده بنا بر هر دلیلی خواستار فسخ قرارداد باشد، می تواند بصورت یک طرفه نسبت به اعلام فسخ قرارداد اقدام نماید. بدیهی است اعلام فسخ صرفاً با مکاتبه‌ی عادی انجام خواهد شد و خریدار در این خصوص اعتراضی نخواهد داشت. 
 
 
 
ماده ۱۰- حل اختلاف
1-10- چنانچه در تفسیر و یا اجرای این قراداد، اختلافی حاصل گردد، کلیه اختلافات فی مابین از طریق مرکز داوری اتاق بازرگانی اهواز و مطابق با آیین نامه و قواعد داوری آن مرکز حل و فصل می‌گردد. شرط داوری از قرارداد اصلی مستقل و در صورت فسخ یا بطلان قرارداد اصلی همچنان لازم الاتباع می‌باشد. 
 
ماده ۱۱- فورس ماژور 
1-11-  در صورتیکه معلوم گردد کالای موضوع قرارداد به جهت قوه قهریه قابلیت فروش نداشته و این عامل مربوط به زمان انعقاد قرارداد باشد، قرارداد باطل است و فروشنده موظف است چنانچه مبلغی دریافت نموده باشد آن را به خریدار مسترد نماید. چنانچه بعد از تاریخ انعقاد عوامل فورس ماژور ایجاد شود قرارداد برای یک دوره یک ماهه تعلیق و در صورت استمرار شرایط قرارداد منفسخ می‌گردد. مقصود از شرایط فورس ماژور، شرایطی است که خارج از کنترل طرفین قرارداد بوده و قابل پیش بینی برای طرفین نباشد 
ماده ۱۲- نسخ و تصدیق قرارداد 
1-12- این قرارداد با علم و اطلاع و رضایت کامل خریدار و فروشنده نسبت به مفاد و شروط آن در ۱۲ ماده تنظیم و به تأیید الکترونیکی طرفین در قسمت همکاران سایت www.Pouyatick.ir رسید.
تبصره ۱: این قرارداد در سایر موارد تابع مقررات قانون تجارت جمهوری اسلامی ایران خواهد بود./